12 Haziran 2014 Perşembe

Meleğimin doğum günü.

Neredeyse hiç ilham gelmedi bugün. Aynı marttaki gibi...

Bilir misiniz bir melek vardı eskiden. Siyah beyaz fotoğraflarda sanki içindeki hüzüne rağmen her zaman gülümsemesi gerektiğini düşünen bir melek. Almanya dan savaş yüzünden Amsterdam a taşınmış bir melek. Önceden Sanne ve Hannelie ile çok yakın arkadaş olmuş ve "Bakın Anne,Hanne,Sanne" diye çağrılan bir melek. Yunan mitolojisi ve kraliyet ailelelerine çok meraklı olan bir melek. 
Daha 13 yaşındayken ırkı yüzünden hiçbir günahı olmadan saklanmak zorunda kalmış bir melek. Ve bugün doğum günü olan bir melek. 

Anneliese 85 yıl önce bugün doğdu. Benim koruyucu meleğim,ilham kaynağım dünyaya geldi. 

Bugün 12 Haziran 1942 ye gitti aklım. Tekrar okudum Anneliese in,o masum küçük kızın yazdıklarını. 

" Şimdiye kadar kimseye açamadığım her şeyimi sana açabilmeyi umuyorum. Umarım sen benim için büyük bir huzur ve destek kaynağı olursun. " 

İşte ilk bunları yazmıştı meleğim. 
Daha sonra ise büyük ihtimalle eğlenceden dolayı yazmak aklına gelmemiş ve 14 Haziranda yazmış 12 Haziranda yaptıklarını. 
Sabah 6 da başlamış meleğimin günü. Ona göre gayet anlaşılır bir durummuş çünkü doğum günüymüş. Sonra yediye çeyrek kalaya kadar sabretmiş ve kedisi Moortje nin yanına salona gitmiş. 
İlk gördüğü günlüğüymüş hediyelerden meleğimin. Yani onu öldükten sonra da yaşatacak günlüğü. Sonra bir gül buketi,iki dal paskalya gülü, anne ve babasından mavi bir bluz,bir ev oyunu,bir şişe üzüm suyu,bir yap-boz,bir kavanoz merhem,2.50 guldenlik mektup ve iki kitap için hediye çeki almış hediye olarak. Bir de ev yapımı bir kase kurabiye,bol bol tatlı,bir de çilekli tart. Ah bir de büyükannesinin ona yazdığı mektup. 
Sonra Hanneli ile okula gitmiş ve tenefüste öğretmenler ve arkadaşları ile bisküvi sefası yapmış. 
Saat beşte eve gelmiş çünkü öncesinde jimnastiğe gitmiş. Voleybolu doğum günü olarak seçmiş. Sonra aynı sınıfta olduğu kızları jimnastikten alıp yanımda geitrmiş. Jacqueline Van Maarsen ile Yahudi lisesinde tanışmış ve en iyi arkadaşıymış. Ilse Hannelinin arkadaşıymış ve Sanne başka bir okulda okuyup başka arkadaşlara sahipmiş. 
Anneliese e Hollanda Destanları ve Efsaneleri diye gösterişli bir kitap hediye etmişler ama yalnışlıkla ikinci cildini vermişler. Bu yüzden değiştirmek zorunda kalmış. Helene Teyzesi bir yap-boz daha getirmiş,  Stephanie Teyzesi sevimli bir broş ve Leny Teyzesi Daisy nin Dağ Tatili adlı bir kitap getirmiş. 

Bu arada sabah banyodayken Rin TinTin gibi bir köpeği olmasını düşünmüş ve çok istemiş. Ona okula kadar eşlik edip bekçinin yanında beklermiş. 

Bir an kendimi onun yerine koydum. Ne de güzel bir gün yaşamış! Ne güzel ve ne neşeli bir anlatımı var! Öyle masum ki...
Böyle bir melek kayboldu. daha 15 buçuk yaşındayken,bir diktatör şeytan yüzünden böyle binlerce meşek öldü. Belkide dünyada insanların daha çok kötü olmasının nedeni budur. Bu soykırımda binlerce melek ölmüştür. 

İyi ki doğmuşsun meleğim. Öldükten sonra da yaşayarak bize iyi insanların,masımiyetin ve pozitifliğin önemini anlattın. Teşekkür ederim. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder